تروی

تروی

May. 13, 2004 USA, Malta, UK 163 Min. R
امتیاز شما : 0
0 0 رای

ویدئو تریلر

کارگردان

Wolfgang Petersen
کارگردان

بازیگران

شرح فیلم

فیلم تروی یا تروآ (به انگلیسی: Troy) فیلم حماسیِ اکشن آمریکایی محصول سال ۲۰۰۴، به کارگردانی ولفگانگ پترسن و با بازی برجستهٔ برد پیت در نقش آشیل است که در ۱۴ مه ۲۰۰۴ اکران شد. داستان فیلم برگرفته از ایلیاد، اثر حماسی شاعر یونانی هومر است که پی‌آمدهای جنگ ۱۰ ساله تروآ را از آغاز تا پایان نشان می‌دهد. در این فیلم بازیگرانی همچون برد پیت، اریک بانا، اورلاندو بلوم، برایان کاکس، دیانه کروگر، شان بین، رز بیرن،  سافرون باروز و پیتر اوتول ایفای نقش می‌کنند.

خلاصه داستان:

 فیلم تروی که براساس یکی از افسانه‌های بزرگ یونان ساخته شده‌است، در ابتدا بیان می‌کند که آگاممنون، پادشاه یونان، توانست کشورهای مختلف یونان را با هم متحد سازد. او حرص و طمع زیادی دارد و هدف او تصرف تمام دنیاست. او بیشتر پیروزی‌هایش را مدیون جنگجوی دلاورش، آشیل (آرکیلیس) (برد پیت) بود، ولی با او بدرفتاری می‌کرد و همیشه شاه اُدیسیوس (شان بین) واسطه بین آن‌ها می‌شد. برادر آگاممنون، منلائوس، می‌خواهد با شهر تروآ صلح کند.

شاهزادگان تروآ، هکتور و پاریس به یونان می‌آیند و در آنجا پاریس و هلن (همسر جوان منلائوس) عاشق هم می‌شوند، و هنگام بازگشت، پاریس هلن را می‌رباید و مخفیانه با خود به تروآ می‌بَرد. وقتی منلائوس از این موضوع باخبر می‌شود، به برادرش درخواست فتح تروآ را می‌دهد. آگاممنون هم خوشحال می‌شود، زیرا بهانهٔ حمله به تروآ را به‌دست آورده‌است. او به این منظور از تمام یونان لشکر جمع‌آوری می‌کند و از ادیسیوس می‌خواهد آشیل را برای آمدن متقاعد کند.

تروی
تروی
تروی
تروی
تروی
تروی
تروی
تروی
عنوان اصلی Troy
امتیاز IMDb 7.2 420,083 امتیاز
امتیاز TMDb 6.9 امتیاز
اشتراک گذاری 4

عناوین دیگر

سیزده آدمکش
کینگزمن: سرویس مخفی
۲۱ گرم
روانی آمریکایی
روزی روزگاری در آمریکا
ثور: دنیای تاریک
تنها در سرزمین
فهرست شیندلر
جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد
خانه روی دریاچه
پیشتازان فضا
دکتر استرنجلاو

نظر خود را بنویسید ...

نام *
اضافه کردن نام
ایمیل *
ایمیل شما برای دیگران قابل رویت نمی باشد.
وب سایت